Nevíte, který náramek bude pro vás ten pravý? Kritérií výběru je několik. Můžete si vybrat podle znamení zvěrokruhu, požadovaného účinku, barvy, nebo jen srdcem a intuicí. Abych vám výběr usnadnila, sestavila jsem tohoto průvodce.

Proč si vybrat náramek podle znamení zvěrokruhu?

Ke každému znamení jsou přiřaženy určité druhy kamenů. Pokud zvolíte minerál, který náleží k vašemu znamení, budou se jeho účinky projevovat výrazněji než u jiných a bude na vás silněji působit. Neznamená to však, že byste se měli řídit výhradně tímto výběrem. Přehled drahých kamenů podle znamení najdete zde.

Proč si vybrat náramek podle účinku?

Každý minerál má svoje specifické účinky. Můžete si tedy vybrat přesně podle toho, co od náramku očekáváte. Některé kameny mají podobné sféry působení a mohou se tak vzájemně skvěle doplňovat. K celkovému zesílení účinku se využívá křišťál, kterým můžete podpořit jakýkoliv jiný kámen. Přehled vybraných účinků najdete zde.

Proč si vybrat náramek podle barvy?

Barvy působí na lidskou psychiku velmi silně a proto také mohou být kritériem výběru. Můžete zvolit kámen cíleně dle působení jeho barvy, ale nedoporučujeme vybírat takovou, která se vám nelíbí a neradi ji nosíte. Přehled působení barev najdete zde.

Proč si vybrat náramek srdcem a intuicí?

Často pro vás bude tím pravým náramkem ten, který vás zaujal na první pohled. Budete-li se řídit tím, co vás přitahuje a lichotí vašemu pohledu, neuděláte chybu. Srdce a intuice zpravidla ví nejlépe, co je pro vás to nejlepší.

Zajímá vás něco dalšího? Zde najdete přehled nejčastějších dotazů