Co jsou to biwa a keshi perly?

U perlových šperků značky Bohovibes se můžete dočíst, že jsou z perel biwa nebo keshi. Co to vlastně znamená a co jsou tyto perly zač? Kde a jak vznikají? To vše se dočtete v tomto článku.

Perla biwa

Říční perly, někdy též nazývané jako jezerní, které dostaly své jméno podle japonského jezera Biwa. Toto jezero bylo první lokalitou, kde se sladkovodní perly kultivovaly.

Perly biwa se vyznačují kvalitou, vysokým leskem a nepravidelným tvarem. Každá z nich je naprosto unikátní a neopakovatelná. Při jejich kultivaci se obvykle nepoužívá jádro (nukleus), protože jej perlorodka nepřijme. Proto můžeme najít i biwa perly bizardních tvarů.

Biwa perly mohou být různých barev. Od smetanově bílé, bílorůžové, lososové, vínové až po fialovou.

Perla keshi

Keshi jsou sladkovodní perly, jejichž název v překladu z japonštiny znamená "mák". Vznikají náhodně při pěstování kultivovaných perel. Když perlorodka odmítne a vyloučí vložené jádro, ale tvorba perleti pokračuje, vzniká keshi perla. Mohou vzniknout velké perly, stejně jako úplně maličké. Škála velikostí je velká.

Keshi perly jsou bezjaderné perly tvořené pouze perletí. Díky tomu jsou tužší a odolnější než perly s jádrem. Mají nezaměnitelný lesk a nepravidelné tvary s různými výčnělky a hrbolky. Právě tvar je to, co keshi perlám přineslo velkou popularitu.

S čím vám perly pomůžou?

Perly jsou symbolem ženskosti. Podporují vyzařování ženské krásy, rozumu a rozvahy. Pomáhají posilovat intuici, nalézt duševní rovnováhu a pokoru. Vnáší do duše pocit klidu a bezpečí. Přivolávají štěstí a brání svého nositele proti negativním energiím.

Tradičně jsou spojovány se znameními kozoroh, ryby, blíženci, rak a váhy. Dejte ale při výběru raději na intuici než na znamení, ten pravý kámen si vás přitáhne sám ♥.

1 z 4