Vše, co jste chtěli vedět o prehnitu

Něžný zelenkavý kámen, který vám pomůže udržet v životě harmonii. Prehnit je symbolizuje nepodmíněnou lásku a hlídá duševní rovnováhu. Jako šperk vás bude laskavě provázet každým dnem.

Co je to prehnit?

Prehnit je průsvitný až průhledný minerál světle zelené barvy. Existují ale i bezbarvé nebo nažloutlé prehnity.

Jedná se o inosilikát hliníku a vápníku, který krystalizuje v ortorombickém krystalovém systému. Nejčastěji se nachází jako krápníkové nebo botryoidní agregáty. Chemické složení prehnitu je Ca2Al(AlSi3O10)(OH)2.

Kde se vyskytuje?

Prehnit byl poprvé popsán v roce 1788 v Africe a pojmenován po Hendriku Von Prehnovi. Afrika je stále významným nalezištěm prehnitu.

Ve světe se dále těží v Indii, USA nebo v Kanadě. Výskyt prehnitu byl zaznamenaný i v České republice, například v Budislavi, Líšné, Krhanicích, Markovicích nebo v Krásné u Šumperka.

S čím vám pomůže?

Prehnit je kamenem nepodmíněné lásky. Vnáší do života klid, mír a souznění. Má silný ochranný a harmonizační účinek. Potlačuje strach, špatnou náladu a noční můry. Pomáhá při relaxaci a meditacích. Zlepšuje vnímání, empatii a pochopení vlastního nitra. Přináší dobrou náladu a silné spojení s přírodou.

Tradičně je spojován se znamením panny. Dejte ale při výběru kamene raději na intuici než na znamení, ten pravý si vás přitáhne sám ♥.

1 z 4