Vše, co jste chtěli vedět o safíru

Safír je velmi vzácný drahý kámen. Už ve starověkých kulturách byl považován za silný ochranný talisman a je tomu tak dodnes. Pojďte se o něm dozvědět víc.

Co je to safír?

Safír je minerál, který nejčastěji známe v jeho temně modré barvě. Takové safíry jsou nejvíce rozšířené a také nejpopulárnější. Přírodní safíry ale mohou být zbarveny i do žluté, zelené nebo růžové.

Safír patří do rodiny korundů. Zatímco korund je čistý oxid hlinitý (Al2O3), safíry obsahují příměsi jiných prvků, které určují jejich barvu. Modré safíry obsahují titan a železo. Kameny jiných barev mohou obsahovat například chrom, měď nebo hořčík.

Kde se vyskytuje?

Naleziště safíru najdeme v různých koutech světa. Například na Srí Lance, Myanmaru, v Kambodži nebo ve Vietnamu.

V České republice byly nalezeny v Jizerské louce u Tanvaldu a na Slovensku ve Sklených Teplicích.

S čím vám pomůže?

Safír byl už ve středověkých kulturách považován za velmi silný ochranný talisman. Věřilo se, že svému nositeli přinese štěstí, sílu a nesmrtelnost. I dnes se safír nosí jako ochránce, kámen moudrosti a symbol vnitřního klidu. Urovnává rozbouřené emoce a. používá se jako pomocník při meditacích.

Tradičně je spojován se znameními panny, býka, vah a lva. Dejte ale při výběru kamene raději na intuici než na znamení, ten pravý si vás přitáhne sám ♥.

1 z 4