Vše, co jste chtěli vedět o slunečním kameni

Nepřehlédnutelný minerál, který je svým vzhledem naprosto unkátní. Sluneční kámen vám vleje do žil optimismus a rozzáří i ty nejtemnější dny. A navíc se na slunci tak nádherně třpytí!

Co je to sluneční kámen?

Sluneční kámen je průsvitný až průhledný minerál. Jeho typické zbarvení je žlutozlaté, do oranžova, červena či hněda a kámen je celý prosetý krásnými třpytkami.

Sluneční kámen je sodnovápenatý živec s inkluzemi drobných lístků hematitu, mědi nebo goethitu. Tyto zlatavé plátky vypadají jako různě velké třpytky a skutečně září jako slunce. Čím více částeček obsahuje, tím je sluneční kámen tmavší.

Chemický vzorec slunečního kamene je Na(AlSi3O8) – Ca(Al2Si2O8) a tvrdost dle Mohsovy stupnice 6 - 6,5.

Kde se vyskytuje?

Nejznámější naleziště slunečního kamene jsou v USA a Indii. Těží se také v Rusku na Sibiři, na jihu Norska, na Madagaskaru, v Kanadě, nebo Řecku.

V České republice naleziště slunečního kamene nemáme.

S čím vám pomůže?

Sluneční kámen přináší dobrou náladu, veselost a optimistický pohled na život. Dodává energii, pocit víry a pomáhá naplnit vlastní potenciál. Působí proti strachu a stresu a podporuje víru v sebe sama. Podporuje intuici a aktivitu. Jedná se o silný ochranný kámen.

Tradičně je spojován se znameními býka, raka, střelce a lva. Dejte ale při výběru kamene raději na intuici než na znamení, ten pravý si vás přitáhne sám ♥.

1 z 4